Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Jaaniõhtu

Jaaniõhtu

reede, 23. detsember 2011

Jõulutervitused

Jõulutervitus segarühm Westilt Läänemaalt
Jõulutervitus Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuselt
Jõulutervitus Kuressaare Raegaleriilt
Jõulutervitus Kuressaare Linnateatrilt

teisipäev, 20. detsember 2011

Veel pilte jõulupuust Kõrkkülas


Pildistas Kati Aus

Jõulupuu Kõrkkülas

18. detsembril kogunesid Kõrkküla seltsimajja nii nooremad kui eakamad piirkonna elanikud. Jõulupuu säras saalis uhkes hiilguses. Kõik ootasid ärevusega põues jõuluvana. Enne jõuluvana saabumist esitas Kõrkküla neiu Gete Grahv ilusa jõululaulu meeleolu loomiseks. Ja siis ta tuli. Seekord läbi veelompide ja krae vahelt vett välja raputades. Igale kohaletulnud lapsele leidus jõuluvana kotis kingitus. Suurem ja julgem laps laulis või luges ilusa luuletuse, väiksem ja arem puges ema-isa selja taha või lasi hoopiski valjuhäälselt nutupilli. No miks ei võiks see jõulumees sagedamini külas käia! Küll ka lapsed temaga siis harjuks. Jõulumees oli kõigi vastu sõbralik ja hooliv. Nutupilli laskja sai jõuluvanalt lahke pai. Piirkonna eakamatele oli kohtumine noorema järelkasvuga piirkonnas samuti meeleolukas. Oli palju küsimist ja uudistamist, missugune laps kelle pere jagu on? Kes on kus peres minia või väimees? Või kuhu talusse hoopiski uued elanikud tulnud. Heatahtlik uudishimutsemine toimus Õnne-tänava Laine põhimõttel - pole küll minu asi, aga tahaks täpselt teada. Kes seda saab pahaks panna, sest ka külarahval omavahel tuttavaks saamise võimalus on just ühisürituste kaudu. Oli ka selliseid üllatusi, kui naabrinoortega sai külamemm omavahel esmakordselt kokku.
Jõuluvana külaskäigu järel saabus peole veel teinegi külaline. Kärla vallavanem Villi Pihl tutvustas pidulistele Kärla valla käesoleva aasta tegemisi ning ka tulevikumõtteid. Oli võimalus vallavanemaga mõtteid vahetada ning mõne asjaliku ettepanekugagi välja tulla.
Kena jõuluaega kõigile!
Maret Metsmaa, Paadla Kandi Selts
Pildistas Kati Aus