Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Esmaspäev, 7. juuni 2010

KÄRLA KÄRG käis Porkuni Pillaril

kärg : käre, kärje `musträhn`
Just sellest murdesõna seletusest lähtudes võttis meie muusikakooli ja lasterühma kollektiiv endale ühise nime, et koos osaleda rahvusvahelisel laste folkloorifestivalil Porkunis Lääne-Virumaal. Pillar ise toimus üheksandat korda ja selle aasta teema oli "Talu linnud ja kõik sellega seonduv". Meie oma kavas linnukasvatusest ei rääkinud, tutvustasime hoopis linde, kes Kärlal kodude ümber tiirutavad. Laval olid nii nonnid, kiitsakad kui riiukuked, laulsime Kärla-kandi regilaule haraka ja kiiva tülist ning tikust ja varblasest. Laste kiituseks peab ütlema, et nad said suurepäraselt hakkama ka improvisatsiooniga. Meil ei olnud sõnaline osa ette kirjutatud, iga kord kava läbi tehes olid uued mõistatused ja küsimused. Lapsed said ise hakkama nii pillimängu ja laulu kui ka tantsuga. Paul-Mark ja Sander esitasid suurepärase vareste kahekõne ja Joonas ning Kevin olid väga tublid riiukuked.
Pillaril tegeletakse alati ka käelise tegevusega. Valmistati pillarilindu ja tibusid, värviti mune ning tehti savitööd. Seda savitööd leidsid nii mõnedki emad kodus ka laste riietel. Kuulsime mitmeid legende Porkunist, neist tuntuim on kindlasti jutustus Porkuni preilist ja tema õnnetust armastusest. Õhtul osalesid meie lapsed väga aktiivselt soome ja eesti tantsude-laulumängude õpitoas. Teisel päeval tutvustasid Veteema, Paevana ja Metsaema meile Porkunit. Kõige põnevam oli paadisõit järvel. Nii mõnigi sai ise aerutada, meie Joosep näiteks sõidutas järvel tervet paaditäit tüdrukuid.
Pillil viisid veeretatud, lauluviisid lõõritatud,
jalad rakku tantsitud, mõttelõngu keritud.
Olge terved tulemasta, pillerkaarel lustimasta!
Festival Porkuni Pillar oli tore üritus. Õpetajad Imbi Kolk, Ülle Vallaste ja Virge Varilepp on oma lastekollektiiviga Kärla Kärg väga rahul ja meie ühine arvamus on, et see ei jää meie ühekordseks ettevõtmiseks, vaid me jätkame kindlasti sellist toredat koostööd.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar