Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Esmaspäev, 18. september 2017

Paunvere väljanäitusel

Nüüd saame öelda, et Kadaka mari on esinenud koos Svjata Vatraga
Meie Kadaka mari sõitis möödunud nädalavahetusel Palamusele, et näidata Eestimaa ühel kuulsamal laadal oma tantsuoskust. Boonusena saime osa ka laadamelust ja külastasime Paunvere väljanäitust. Et kõik meie toredad juhtumised ausalt ära rääkida, tuleb alustada hommikusest ärkamisest Palamuse lasteaia Nukitsamees Itide rühmas.
Mis põnevat seal tänaval toimub?
Aknast avanes vaade peatänavale, kus juba varahommikust peale käis tohutu sagimine. Polnud aega isegi vihmapilvede üle muret tunda, sest nii põnev oli jälgida, kuidas korraldajad püüdsid autodevoolu juhtida ja kauplejaid nende müügiplatsidele juhatada. Teiselpool maja seati üles Saemeeste mõõduvõtmise xTREEm Cup 2017 osavõistlust. Meil olid ka selle jälgimiseks parimad kohad :-)
Õuemurul oli tore tantsida, paar libisemist oli ka, aga tants ei jäänud pooleli :-) 
Oma hommikuse esinemise tegime Rehe-Möldre laval. Lavaks oli tegelikult õuemuru, pisut libe, aga saime edukalt hakkama.
Koos Sirtsulistega tantsimas
Teine esinemine oli meil koos Palamuse naisrühmaga Sirtsulised pealaval. Kõige oodatumaks tantsunumbriks oli muidugi "Heinalised", sest meil oli võimalus seda esitada Svjata Vatra elava esituse järgi. Emotsioonid olid ülimalt positiivsed.
Heinalised
Enne kojusõitu käisime läbi ka apteegist, et teada saada, mis maitsega see punsli õli tegelikult on. Kui õiges koguses võtta, siis mõjub ergastavalt :-) Meie oskasime võtta õige koguse. Pealegi on tõelise "Punsli eli" üheks väga oluliseks komponendiks kadaka mari. Vot nii! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar