Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Esmaspäev, 8. aprill 2013

Jorru-Jänks käis taas

Kevadel on kord juba nii, et tahad või ei taha, aga laululinnud tulevad ja terve õu saab nende sädinat täis. Linnulaulu taustal on võimalik hea tahtmise juures kuulda ka konnakontserti või märtsikasse, nautida astumise plirtse-plärtse, sekka veidike ninalurinat. Kärlal pakuvad omaette elamust jorrujänksud. Aasta läbi toimetavad nad rahulikult Kärla lasteaias ja koolis, mängivad omi mänge, õpivad ja laulavad oma pere rõõmuks. Aga ühel kevadisel pühapäeval üks kord aastas kogunevad nad korraga ühte ruumi ja korraldavad tõelise kontserdi meie kõigi rõõmuks.
Nii toimuski sel aastal 13-ndat korda Kärla valla laste lauluvõistlus Jorru-Jänks. Pisikese Kärla rahvamaja laval laulis 13 lasteaia ja 17 põhikooli laululast. Eeltööd tegid nendega ja ka kontserdil olid suureks abiks lauluõpetajad Ülle Vallaste ja Marika Aarnis. Marika haaras endale appi ka oma tütre Eva, kelle viiulimäng aitas palju kaasa koolilaste esinemisele. Kontserdi teist poolt alustas põhikooli kitarriansambel (juhendajad Marika ja Maria Aarnis) kahe päris nõudliku palaga - "Sarabande" ja "Mustlasneiu Eve". Saal oli vaikne ja kitarrid kõlasid hästi. Aitäh noortele kitarristidele ja viiuldaja Evale, et nad tulid ja laulukontserdi segakavaks muutsid!
Mul oli sel päeval häid abilisi veelgi - kava juht ja järje hoidja Henrika, piletimüüja Margerite ja fotograaf Paul-Mark. No kuidas ma ilma nendeta hakkama oleksin saanud? Aitäh!
Suur aitäh ka Jorru-Jänksu väga toredatele partneritele: Kärla vallavolikogu ja -valitsus, Kärla lasteaed, Kärla põhikool, Kärla muusikakool, Kärla rahvamaja, Riigi Metsamajandamise Keskus eesotsas Marko Travega, Kärla külakoor, koguduse naiskoor, Paadla Kandi Selts ja Sõmera külaselts. Kõigile meeldib kingitusi saada ja teie olete alati valmis andma - laste silmad igatahes särasid kingitusi saades :-)
Ja muidugi kikk-kõrvade nõukogu, kes kuulas kogu kontserdi aja hoolega ja ütles, keda veidike rohkem kiita ning keda nimetada Jorrujänksuks. Kikk-kõrvadeks olid sel aastal Jaanika Rikko (näiteringi juhendaja ja suur taidleja), Jüri Tõru (vaatamata sellele, et on spordimees, mõistab ta ka nalja, laulab ja tantsib) ja Stella-Liisa Lõhmus ("vana" joriseja). Lisaks hindasid ka lauluõpetajad Ülle ja Marika laululapsi.  
JORRUJÄNKSUD 2013:
Raiko Tiirik ja Eliise Kirs lasteaiast 
Robert Luks, Karl-Reedik Mändar ja Astrid Rei põhikoolist
Kikk-kõrvade tunnustuspreemiad:
Sten Martin Kuuskor ja Tähelill Niit lasteaiast
Toomas Torri, Sessely Järvalt, Kelly Grahv ja Mikk Nahkur põhikoolist.
Eripreemiad:
lasteaed - Sten Martin Kuuskor ja Eliise Kirs;
muusikakool - Tähelill Niit ja Karl Kivi;
Riigimajandamise Keskus - Ethan de Oliveira;
koguduse naiskoor - Hans-Hendrik Magus ja Eva Sõmmer;
Kärla külakoor - Karl-Reedik Mändar;
Paadla Kandi Selts - Sessely Järvalt;
vallavolikogu ja -valitsus - Kadrilin Lember ja Regor Konts.
Paadla Kandi Selts ja Sõmera külaselts pidasid meeles oma kandi laululapsi ja tänasid neid kena laulu eest väikeste kingitustega. Iga laululaps sai tunnustatud ka lasteaia ja põhikooli poolt.
Oli üks tore pühapäev koos toredate inimestega. Kohtumiseni järgmisel aastal!
 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar