Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Kohvilaud

Kohvilaud

KONTSERT

KONTSERT

teisipäev, 25. august 2015

Tondijuttudega öö Kõrkküla seltsimajas

Et koolilastel suvevaheaja lõpus koolimineku ärevust veidi maandada,  tuligi mõte tulla kokku Kõrkküla seltsimajja, teha seal üks mõnus õhtu ning samas ka ööbida. Kärla piirkonna Paadla kandi koolilastele mõeldud üritus leidis aset 19. augustil. Kohale tuli 12 koolilast. Kõik nad ei õpi Kärla koolis, seega oli hea võimalus üksteisega tutvust uuendada. 
Pärast kogunemist, kell 19.00, sõime kringliampsu ja tutvusime üksteisega. Koostasime üheskoos ajakava õhtuks ja ööks. Ees ootas maastikumäng, õuemängud, toamängud ja kell 00.00 oli kavas tondijuttude rääkimine. Öörahu võis laste arvates ikka tulla ning sobiv aeg selleks arvati olevat kell 01.30. 
Maastikumängus oli 5-liikmeline poiste võistkond vastamisi suuremate tüdrukute ja väiksemate tüdrukute võistkondadega. Piiritletud territooriumil tuli üles leida 8 kontrollpunkti ja seal vastata esitatud küsimustele. Ühepunktiste vahedega järjestusid võistkonnad: suured tüdrukud, väiksemad tüdrukud ja poisid.
Täpsusviskeid on sooritamas Egert, ülesandega tutvuvad Raul ja Rasmus
Õuemängudena mängisime kriketit, indiakat, suusatasime, viskasime täpsust ja sooritasime täpsuslööke kriketipallidega.
Suusasammu seavad Darelyan, Lisandra, Liisi ja Laura
Tubaste mängude osas hakkasid tüdrukud ette valmistama tantsukava, seda täiesti endi algatusel. Ise valisid muusika ning Gabriela ja Joanna juhendamisel nad harjutama asusid. Poisid läksid koos Maretiga tahatuppa kaarte mängima, sest tüdrukud keelasid kategooriliselt neid enne esinemist segamast.  Oma poole tunni pärast oli tüdrukute tantsukava esinemisküps. Vahva oli. Poisid vaatasid, plaksutasid ning otsustasid ka ise samaga vastata.
Tüdrukute showtantsu jälgivad Lauri, Egert, Marcus, Raul ja Rasmus
Nüüd oli tüdrukute kord tahatuppa kaarte mängima minna. Poisid harjutasid ja harjutasid. Lõpuks pistis Raul ukse vahelt pea tüdrukute poolele ning ütles: „Me selle värgiga ikka toime ei tule“. No ja mis siis. Nad vähemalt üritasid. Pealegi olid tüdrukud vanad „tantsulõvid“ Virge võimlemisringist.  
Õhtusöök. Lauamängude mängimine, ja oligi käes kesköö. Kustutasime tuled, kogunesime süüdatud küünalde ümber ja siis  tulid tondijutud … Maret luges F.R.Kreutzwaldi „Eesti rahva ennemuistsete juttude“  kogumikust ette lood „Porkuni preili“ ja „Vinguv jalaluu“. „Natuke jube ikka oli", arvas Lauri, kui tondijutud olid lõppenud. Öörahu, nii naljakas kui see ka pole, tuli iseenesest. Kell 2.00 oli seltsimajas vaikus, kõik nohisesid. 
Mina ärkasin hommikul kell 8.30 selle peale, kui Raul luges teistele poistele internetist ette blondiini anekdoote. Kuulajad kommenteerisid või esitasid täpsustavaid küsimusi - ei tea, mis sellega küll mõeldakse? Ei tea, mis see küll tähendab?
Hommikusöögilauas: Lucia, Lisandra, Joanna, Gabriela, Laura ja Darelyan
Pärast hommikusööki, kell  9.30, oligi aeg oma asjad kokku pakkida. Kell 10.00 tulid lapsevanemad lastele järele. 
Minul oli igavesti vahva õhtu ja öö. Seda arvasid ka osalejad. Aitäh Marcuse emale, Anneli Mesilale, kes meile kaks kringlit küpsetas ja vorsti võileivale panemiseks kaasa tõi. Aitäh Virge Varilepale, kes ürituse mõttega kaasa tuli ja õhtu esimese tunni meiega veetis. 

Lastega lustis ja veetis öö seltsimajas 
Maret Metsmaa
Paadla Kandi Selts

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar