Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Romantiline sügiskontsert

Romantiline sügiskontsert

NÄITUS

NÄITUS

reede, 8. jaanuar 2016

Öösel Kõrkküla seltsimajas

MTÜ Paadla Kandi Seltsi projekt kutsus nüüd juba kolmandat korda koolilapsi koolivaheajal ööseks Kõrkküla seltsimajja. Seekord kogunesime 28. detsembri õhtupoolikul. Kokku tuli meid 15 osalejat.
Kõigepealt seadsime oma magamispesad sisse ja seejärel panime üheskoos paika ajakava. Mida me siis ette võtsime? Esimeseks tegevuseks oli enda portree joonistamine pea peale asetatud papptaldrikule. Tulemus oli päris naljakas.
Seejärel suundusime taskulampide valgel väikesele retkele Kassiku talu maadele, vana kabeli künkale, kuhu legendi järgi Suur Tõll tahtis kirikut ehitada. Siis asusime Kõrkküla seltsimajas rahvastepalli lahinut pidama. Tõmbasime teibiga piirid põrandale ja läks lahti.
Kell 19.30 läksid tüdrukud kööki ning poole tunni pärast ootas kõiki kulinaarne üllatus õhtusöögi näol. Virge Varilepp tuli meile külla pärast segarühma tantsutrenni, nii kella üheksa paiku õhtul. Virge tõi kaasa mõned rütmilised tegevused ja mängud.
Lahedaim ülesanne oli muusikasse lavastada pantomiimina Punamütsikese muinasjutt. Kärla kooli 8. klassi neiu Gabriela oli tegevuse juht ja lavastaja. Selle ülesandega tulid lapsed väga hästi toime. Õhtusse mahtus veel erinevaid seltskondlikke mänge, mis nõudsid nuputamist, kiirust ja osavust.
Südaööl tuli küünlavalgel ettelugemisele õhtujutt. Kuna oli jõulude ja nääride vahepealne aeg, siis oli jutt päkapikk Ville kümnest kingitusest jõuluvanale.
Öörahu algas osalejatele kell 2 öösel, päriselt saabus uni vast pool tundi hiljem. Ja ööpimeduses liikusid seltsimajas ..., ei, mitte päkapikud ega hiired, vaid ulakad tüdrukud, hambapastatuubid käes. Ega neil nüüd väga hästi see kavandatud ulakus välja ei tulnud, sest Maret oli see, kes plikad vahele võttis ja tehtud sodi ära koristama pani. 
Hommikul oli uni kõigil nii hea, et äratus tuli teha päris valju häälega. Kiiresti oma pesad korda, soe juustusai hammaste vahele ja kodu poole. Järgmisel korral kohtume kevadisel koolivaheajal. 
Maret Metsmaa, projekti juht 

neljapäev, 7. jaanuar 2016

Talvepidu koos Emili vallatustega

Kõrkküla traditsiooniline talvepidu oli seekord koos Vahtramäe Emili vallatustega. Täpsemalt oli Kõrkküla laste näitering selgeks õppinud näitemängu A.Lindgreni "Vahtramäe Emili" ainetel. Emili ja perekond Svenssoni äpardused paar päeva enne jõululaupäeva kritseldas kokku Maret Metsmaa ja lavale seadis Tiina Luks.
Mis siis loos juhtus? Emil on perekond Svenssoni viieaastane võrukael, kellega ikka juhtub midagi. Seekord siis ahnitses Emil lõunasöögilauas nii hooga suppi, et supipotti kallutades see hoopiski talle pähe kinni jäi.
Emili ema oli suures ärevuses valmis supipotti ahjuroobiga pooleks lööma. Isa aruka sekkumise tõttu sõideti siiski linna arsti juurde. Arstiabi poti peast kätte saamiseks seekord vaja ei läinud, sest arstile sügavat kummardust tehes kolksas pott Emili peast ise ära tulla.
Perekonna rõõm oli suur - arsti tasu sai ju kokku hoitud. Juba unistas ema, mis kõik selle kokkuhoitud rahaga saab ette võtta. Kuid oo õnnetust! Arsti visiiditasust kokku hoitud 5 ööri, mis isa Emilile andis, oskas poiss hoopiski alla neelata. Perekond tormas taas arsti juurde. Seekord sai Emil arstilt maailma parima retseptisoovituse - süüa ära viis kõige suuremat saiakuklit. 
Päeva lõpuks saabus perekond koos supipoti ja rõõmsa Emiliga koju tagasi. Kodus tahtis Emili väike õde Ida täpselt teada, kuidas see supipott ikka Emilile pähe kinni jäi. Emil polnud kade poiss. No muidugi näitas ta seda veelkord Idale ja mis te arvate ... 
Etenduses mängisid: Emil - Lauri Sepp, isa Anton - Rasmus Mäeorg, ema Alma - Laura Leppik, Emili õde Ida - Liisi Leppik, tüdruk Liina - Ragne-Getter Pärnoja, sulane Alfred - Egert Villak, arst - Darelyan Pähn, jutustaja ja saiapoe müüja preili Anderson - Lisandra Roos. Näitlejaid abistas ja fotosid tegi Gabriela Grahv.

Pärast etendust külastasid pidulisi Jõuluvana, kelle kotis jagus kinke nii suurtele kui väikestele kingiootajatele.
Talvepeo üllatusena astusid publiku ette tantsutüdrukud, kes Gabriela juhendamisel olid selgeks õppinud showtantsunumbri. Talvepidu lõppes ühises mänguringis, mille käigus väga eriliste peakatete omanikuks võis saada. Tegelikult korjas Maret mängu käigus omandatud atribuutika hiljem oma kotti tagasi.
Maret Metsmaa