Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Kontsert

Kontsert

Näitus

Näitus

Neljapäev, 8. juuli 2021

Ooperimuusika õhtu

Soliste saatis klaveril Tarmo Eespere

Sel aastal tõi Mustjala Festival meile ooperimuusikat täis õhtu rahvusooper Estonia solistide esituses.
Silja Aalto (sopran) omandas magistrikraadi laulmises Sibeliuse Akadeemias. Rahvusooperis Estonia tegi Aalto debüüdi 2018.a. aprillis krahvinna Almavivana Mozarti ooperis "Figaro pulm". Ta on võitnud Metropolitani lauluvõistluse ja New Yorgi Lyra nimelise lauluvõistluse GP (mõlemad 2017). Tema repertuaari kuuluvad krahvinna (Mozarti "Figaro pulm"), Mimi (Puccini "Boheem"), Helena (Britteni "Suveöö unenägu"), Minna (Rautavaara "Tarkade kingitus"), Alice Ford (Verdi "Falstaff"). 
Luc Robert (tenor) Kanadast on kogu maailmas nõutud tenor. Enne seda oli ta üle kümne aasta tuletõrjuja, jõudes aariate laulmiseni alles 30. eluaastate alguses. Rahvusooperis Estonia debüteeris Luc Hermanina Tšaikovski ooperis "Padaemand", on laulnud Fausti Gounod` samanimelises ooperis ja don Josed Bizet` ooperis "Carmen". 
Eilsel kontserdil kõlasid aariad Puccini, Bizet`, Verdi ja Donizetti ooperitest ning Tosti ja Sibeliuse laulud. Publik saalis oli asjatundlik ja võttis esinejad soojalt vastu. Aitäh Aare Tammesalule, kes Mustjala Festivali korraldajana on meie rahvamaja võtnud festivali koostööpartneriks. Järgmisel aastal jälle!. 
Esinejad poseerimas koos eriti asjatundliku kuulajaga - naaberküla Käesla juurtega Leili Tammel

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar