Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Neljapäev, 14. juuli 2016

ÖÖtantsupidu

TõmbaJüri enne peo algust
Meie segarühm Tõmba, Jüri käis möödunud nädalavahetusel Võrumaal, et olla üks osa Võrumaa tantsupeost "Kohtumised ristteel".
Piltlikult saab selgeks, et meil on kaasas ka öngekonks. Kalale me siiski ei jõudnud. 
Reedel pakkisime oma kenamad riided ja teibad kaasa ning asutasime end minema. Ööbimispaigaks sai meile Parksepa kooli hostel. See kool on kuulus oma sportlike saavutustega ja osalemisega sarjas "10 olümpiastarti". Kohale jõudsime hilisel õhtutunnil, aga leidsime endas energiat jalutada järve äärde, üle vaadata laululava tantsupõrand ja teha paar kiiremat hoogu külakiigel.
Hommikuputru valmistas meile Ingrid. Väga maitsev oli. 
Eriti tublidel järvesuplus tehtud ja kõigil hommikpuder söödud, sõitsime Kubija laululavale. Veetsime siin terve pika päeva tantsuproove tehes.
Poisid valmistuvad teibatantsuks
Õhtul kell 21.30 algas pidu - öötantsupidu. Oli värvidemängu, ilusaid jooniseid ja huvitavaid lavastuslikke leide.
Nii kodused värvid, nagu kärla triibust võetud :-) 
Nii mõnelgi tantsijal olid peo lõppedes jalad veidi tundlikud, aga emotsioonid olid positiivsed.
Öösel kell üks valmis maitsev makaroniroog
Pühapäeva hommikul pakkisime taas oma asjad bussi, aga koju veel ei kippunud. Osalesime hoopis Võru linnas tantsuorienteerumises.
See veesulistaja Võru keskväljakul kannab rahvakeeles nime sitalaotaja
Kontrollpunkte läbides sai Võru kesklinn ja igas punktis tantsitud tantsud veidi tuttavamaks. Võrukatelt saadud kringel ja karastavad joogid kaasas, asutasime end koduteele.
Lõpuks leidsime raami, kuhu end mahutada :-)
Põikasime läbi Sangaste lossi juurest, pidasime piknikku Karksi-Nuia järve ääres ja ahhetasime Muhumaale jõudes pikka autoderivi nähes. Aitäh, Võrumaa ja tantsupeo lavastaja Maire, meil oli tore nädalavahetus!
Teibatantsu lõpujoonis

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar