Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Teisipäev, 9. mai 2017

Talgud Kõrkkülas

Paadla Kandi Seltsi talgud toimusid seekord kolmel päeval. Ikka selleks, et igaüks endale sobiva talgupäeva saaks valida ning kõik vajalikud koristustööd ka ära tehtud saaksid.
Tehtud!
25. aprillil riisusid eakamad prouad üle Kõrkküla seltsimaja muruplatsid. Järgmisel õhtul puhastati Kati ja Terje juhendamisel Ulje ja Kõrkküla tee ääri. 
28. aprillil riisuti puhtaks Kõrkküla jaanituleplats. Siin lõi kaasa hulgaliselt noori abikäsi. Kadakate vahel sebis lapsi nagu töökaid sipelgaid. Mõnest töömehest oli rehavars mitu korda pikem ja oksi vedades oli märgata liikuvat oksahunnikut, mitte aga töömeest selle taga.
Suviseks hooajaks on platsid taas korras
Töö lõppedes tõi Kipi Jüri välja talguõlle ja suitsuvorstikangid. Maret meisterdas kõigile mehiseid vorstivõileibu ja pakkus magusat kringliampsu. Seekord sai siis jälle ära tehtud! 
Maret Metsmaa

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar