Esimesel aastal oli kõik veel tagasihoidlik, aga Kärla triibuvärvid olid juba siis ürituse põhivärvideks |
See oli aastal 2010, kui augustikuu teisel neljapäeval kutsuti rahvast esmakordselt Kärla parki triibule. Laval astus õhtu alustuseks üles Kärla kooli ansambel Projekt ja pärast neid tantsitasid rahvast sumedal augustiööl Kukerpillid. Rahvast oli parasjagu 400-500 ümber ja korraldusmeeskond jäi rahule.
Suvesündmus Kärla Triip on saanud omale nime ristiema Margit Kõrvitsa armastusest Kärla kiutkuue ehk rahvarõiva pikitriibulise seeliku vastu.
Seelikutriibud on igal kudujal veidi erimoodi, isegi siis, kui aluseks võetakse üks muster. Kärla kihelkonnast on korjatud mitmeid erinevaid triibumustreid, kõik nad on omamoodi kenad. Ja kui mõni triip endale valida, et sellest rahvarõivaid hakata tegema, siis on mõistlik uurida, kelle poolt ja millal on need värvid seelikusse kootud, kuidas seelik valmistatud ning mismoodi seda kanda.
Kõrvaloleval fotol on seelik valmistatud Kärla kihelkonnast 1895.a. muuseumikogusse saadud tubeldi kuue ehk kiutkuue eeskujul. Kuue põhivärv on sinine, mis vaheldub 1,5 cm laiuse rohelise või punase püsttriibuga. Värvli all on lappkurrud, sinine osa jääb kurru
sisse. Alumises ääres on
must villane äärispael ai. Sukad on
sinised.
Aastatega on Kärla Triip kogunud endale arvestatava hulga fänne ning igal aastal lisandub uusi triibutajaid. Sel aastal võime rääkida umbes 1700-st triibutajast. Oma triibud jätsid Kärla kõlakoja lavale noortebändid Lümandast ja Kärlalt, saksofoniansambel Temami, rock-funk-alternatiivmuusikat viljelev Magic Panda ning õhtu peaesineja-superstaar 2 Quick Start.
Esinejad ülevalt vasakult päripäeva: Kärla noortebänd, Lümanda noortebänd, saksofoniansambel, Magic Panda ja 2 Quick Start |
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar