Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


JUBA 5!

JUBA 5!

Pühapäev, 13. aprill 2014

Rannalapse laulud

Lääne-Saaremaa laste lauluvõistlus "Rannalapse laulud" ühendab viite valda - Salme, Lümanda, Kihelkonna, Mustjala ja Kärla. Sel aastal toimus meie ühine ettevõtmine 8. korda ja seekord olid laululapsed oodatud Kärla koolimajja. Esinejaid-soliste sai kokku 34. Kuna sel aastal valitakse taas noori soliste esinema Saaremaa laululinnu konkursile ja ETV saatesse "Laulukarussell", siis astus võistlustulle 3 vanusegruppi. 
4-7 aastaste lauljate hulgast valiti Saaremaa laululinnu konkursile Lootus Niit ja Tähelill Niit Kärlalt, Friida Põld Lümandast ja Karoliine Vaher Kihelkonnalt. 
8-10 aastaste hulgast esindavad Lääne-Saaremaad Adeele Enn Lümandast, Uku Kassuk Kihelkonnalt, Triin Kilgas Salmelt ja Karl-Reedik Mändar Kärlalt. 
11-13 aastaste esindus on Astrid Rei ja Kelly Grahv Kärlalt, Annaliisa Põld Mustjalast ja Melani Koov Salmelt. 
Meie lauluvõistlusel osalesid ka veidi vanemad lauljad, kes kahjuks oma vanuse tõttu enam Saaremaa laululinnul osaleda ei saa. Aga heameel on teatada, et just nende vanusegrupist sai publiku abil valitud traditsioonilised Rannapoiss ja Rannatüdruk. Nendeks on Karret Sepp ja Tuule Sadam Salmelt. 
Kõik noored solistid olid väga tublid ja kiitmist väärivad ka nende juhendajad-õpetajad: Krista Aavik, Laine Lehto, Karin Pulk, Anneli Enn, Ülle Reinsoo, Ursula Jakobson, Luule Arge, Helen Reinsoo, Imbi Kolk, Elle Viira, Ülle Vallaste ja Marika Aarnis. 
Noori lauljad kuulasid väga tähelepanelikult ja hindasid lauluõpetaja, koorijuht ja Saaremaa laululind 2014 peakorraldaja Anita Kangur, lauluõpetaja Malle Stint, Kärla kooli huvijuht ja suurepärane koorilaulja Külli Luup, Kärla vallavanem Tiina Luks, Kärlalt sirgunud "jorrujänksud" Meriliis Varilepp ja Henrika Trave. 
Suurepärasteks abilisteks Rannalapse laulude kordaminekul olid Paul-Mark Pihl ja Ruth Rahnel ning heliteenuse pakkuja Peotehnika. Suur aitäh teile kõigile! 
Lauluõpetajad ühendansamblis Uustulndi "Tüdrukut" laulmas

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar