Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Päkapikud

Päkapikud

Esmaspäev, 25. aprill 2016

Näiteseltskond provintsiteatripäevadel

Minu nädalavahetus möödus V provintsiteatripäevade melus Lümanda kultuurimajas. Esimesel päeval vaatasin otsast lõpuni viis etendust, teisi vaatasin tükati. Sügavaimad muljed sain Salme Vallateatri "Majakavahi tüdrukutest" ja Tornimäe Tungla "Meeletut" vaadates.
Raamatupidaja Tiina
Teisel päeval astus lavale ka Kärla näiteseltskond, seekord varju- ja luuleteatrina. Jaanika Rikko valis Mats Traadi "Harala elulugudest" välja tekstid ja üheskoos leiti lahendused, kuidas neid esitada. Pabinat oli ka, aga tegijal ikka juhtub. Täitsa vaadatav-kuulatav.
Paul, hauakividelt nimede lugeja
Teise päeva etendustest mulle ükski väga sügavat muljet ei jätnud (kahjuks ei jõudnud ma hommikul Saaremaa Rahvateatri tükki vaadata). Äramärkimist väärib vast veel Saare Vene Seltsi esitus. Vene keeles küll ja päris kõigest aru ei saanud, aga need kaks daami olid väga head ja oli huvitav jälgida. Tore teatrit täis nädalavahetus oli.    

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar