Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Matkarada

Matkarada

AlleSaija

AlleSaija

neljapäev, 2. november 2017

Hooaeg algas hoogsalt

Kaugeimaks külaliseks oli naisrühm Viljandi, kes lisaks eesti tantsule oskab tantsida ka iisraeli tantse
Laupäeva õhtul säras rahvamaja täistuledes ning hooaeg sai avatud särtsaka peoga. Alustasime Kadaka mari 20+1 sünnipäevakontserdiga "Naise toimekas päev".
Sünnipäevatordi autor on Anneli Mesila
Laval särasid naisrühmad Kadaka mari, Kadrid ja Viljandi ning segarühmad Tõmba, Jüri ja Rummaja. Rahvamaja veidi karune lava sai rõõmsameelsete tantsijate poolt hästi sisse õnnistatud.
Segarühm Tõmba, Jüri tantsuhoos
Naisrühm Kadrid
Kontsert oli emotsionaalne, esinejad suurepärased, publik väga heatahtlik. Kadaka mari pakkus kõigile kohaletulnuile kadakamarja sisaldavat tervisejooki ning selle kõrvale pildilist ülevaadet Kärla naisrühmade tegemistest läbi aegade. 
Aastal 1964 alustas Helgi Allik Sõmera Keskkooli neidudega, juhendajateks on olnud veel Virve Kaiste (Zukova) ning Maria Bogoslovski. Aastast 1994 alustas Kärlal tantsuõpetajana Virge, aastake oli naisrühma tegevuses paus ning 1996 alustas rühm, kes sai viis aastat hiljem nimeks Kadaka mari.
Kadaka mari
Kadaka mari on tervendav, võimeline esitama nii hoogsalt särtsakaid kui nõtkeid-mõtisklevaid tantse. Kadaka mari on naeruhimuline, vahetevahel liialt lobisev seltskond. Kadaka mari on saare naine, tubli ja töökas. Käsu peale võtavad kätte reha või punase rätiku ja oskavad nendega rahva ette minnes tantsida. Lehma otsides kaotavad küll veidi suunataju, aga lõpus liiguvad kindlalt seatud sihi poole :-) Kerget jalga edaspidiseks, Kadaka mari!
Lesja ongi Kadaka mari, vähemalt Virge arvates
Hooaja alguse puhul lugesime üle ka teised meie maja kollektiivid ja nende eesmärgid. Tantsurühmad valmistuvad kõigepealt talviseks tantsupeoks Kärla pargis ning seejärel suviseks Saaremaa tantsupeoks. Külakoor on suvel oodatud Sõrvemaa laulupühale ja Mustjala laulupeole, aga praegu valmistuvad nad Talvelaulupeoks ja jõuluaja avamiseks. Kadripäeval toimub Kärlal maakonna kooride päev, mida aitavad läbi viia  külakoor ja naiskoor Kargell. Näiteseltskonnal on praegu käsil uue tüki õppimine, mis peaks esiettekandele tulema märtsikuus. Kõigil meie taidlejatel jagub tegevust. Ja kõik meie maja kollektiivid võtavad endi hulka alati ka uusi tulijaid. Tule julgesti, sest seltsis on segasem. Head uut hooaega uues majas! 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar