Meil kõigil on elu ja aeg ja lugu, sellest elu jooksul saab ajalugu; inimelu jaoks vaja on elumaja, rahvamelu jaoks vaja on
RAHVAMAJA -
ka see pole elu- ja ajaloota ja aegu uskudes tulebki loota, et ikka ja alati läbi aja kooskäimise kohta on tõepoolest vaja -
see peab olema soe ja sõbralik maja - rahvale rajatud
RAHVAMAJA.
Kuni veel kestab külakutuur,
seni väikese rahva vaim püsib suur.

(Virve Osila)


Kalevimehed

Kalevimehed

Klassikatähed

Klassikatähed

Tiit ja Tõnu

Tiit ja Tõnu

AlleSaija

AlleSaija

teisipäev, 7. november 2017

Kõrkküla esimene discgolfi mäng

Discgolfihuvilised, oma küla mehed Eero Grahv ja Aivo Roos, seadsid Kõrkkülas üles 14 korviga discgolfi raja. Pühapäeval, 5. novembril, oli rajale oodata üle Saaremaa huvilisi, sestap oli laupäeval, 4. novembril, kõigil kohalikel soovijail võimalik samal rajal enda osavust ja täpsust proovile panna. Auhinnad olid ikka ka mängus.
Viskel on Liisi Leppik
Täiesti algajana läksin rajale teadmisega, et mul on käes lendav taldrik, mida pean võimalikult väheste visetega korvi sisse saama. Ei teadnud ma sellest mängust rohkemat midagi. Korraldajate poolt oli ette valmistatud huvitav rada. Minusugust algajat juhendasid Gabriela Grahv ja Egert Villak, kellega koos ma ühes pundis olin.
Algaja viskesooritus
Ketast lendama pannes pidin jälgima rajaskeemil ette antud lennukoridori. Lennukoridorist ketast välja lennutades sain plussina juurde just nii mitu viset, kui mitu korda ketas koridorist välja läks. Värskes õhus kulus rajalt rajale rutates aeg kiiresti. Tore, et mul olid jalas kummikud, sest minu viskeketas maandus kord veekraavis, kord puu otsas, kord vesisel ja mudasel põllul. Kavalad rajameistrid olid ühe korvi sättinud koguni silorulli otsa. Minul läks sellesse korvi ketta lennutamiseks vaja 12 viset, minu kaaslastel 5-6 viset. Igatahes lõpuni ma jõudsin, läbitud mängust ainult positiivsed muljed. 
Üllatus, ka auhindade jagamisele oli mul asja. Auhinnapjedestaalil meenus mulle kunagisest kooliajast suur võit, kui mul oli au tulla pioneerilaagris Artek lauatennise meistriks. Osales kolm võistlejat ja mina olin nendest parim. Koht on koht ja võit on võit! Discgolfis sain naiste arvestuses II koha. Pühapäeval vaatasin ka tõsiste tegijate mängu. Pole midagi öelda, õppida ja harjutada on algajal paljut.
Kaunis viskepoosis on Lisandra Roos
Ja nüüd tulemused. 
Tüdrukud: I koht - Lisandra Roos, II koht - Liisi Leppik, III koht - Darelyan Pähn 
Poisid: I koht - Egert Villak 
Naised: I koht - Gabriela Grahv, II koht - Maret Metsmaa 
Mehed: I koht - Ülar Jürviste, II koht - Robin Ivanov, III koht - Ivan Ivanov 
Mängu läbiviimist toetasid kohalik omavalitsus, MTÜ Paadla Kandi Selts, Kärla spordihoone ja Tõllu Perepood.

Maret Metsmaa
MTÜ Paadla Kandi Selts


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar